آموزش نحوۀ استفاده از اپلیکیشن موبایل سامانهٔ مدیریت آموزش ملل (Moodle)

توسط | 10 بهمن 1401 | آموزش

در این بخش آموزش استفاده از اپلیکیشن موبایل برای استفاده از امکانات آنلاین آموزشی ملل را مطالعه خواهید کرد.

برای استفاده از سیستم آموزشی آنلاین ملل بر روی گوشی‌های هوشمند می‌توانید نرم‌افزار Moodle را از اپ‌استور (AppStore) برای دستگاه‌های آیفون و پلی‌استور (Play Store) برای دستگاه‌های اندرویدی دریافت و نصب نمایید. جهت دانلود این نرم‌افزار می‌توانید از طریق لینک‌های پایین سامانهٔ آموزش آنلاین ملل استفاده کنید:

سامانهٔ مدیریت آموزش ملل

دانلود مودل از فوتر سایت

راه‌اندازی اولیه

پس از نصب کامل نرم‌افزار بر روی دستگاه، وارد آن شوید و پس از ورود در صفحه‌ی اول گزینه‌ی Skip را مانند تصویر بزنید.

در قسمت بعد آدرس سایت آموزش آنلاین ملل (elearning.melale.org) را به صورت زیر در کادر مشخص شده وارد کرده و گزینۀ مشخص شده در تصویر را انتخاب نمایید.

پس از چند ثانیه شما به صفحۀ ورود به حساب کاربری خود در سامانهٔ مدیریت آموزش ملل هدایت می‌شوید (در صورتی که این عنوان را مشاهده نکردید، آدرس وارد شده اشتباه بوده است. مجددا مراحل را از ابتدا انجام دهید).

در این قسمت بایستی مطابق کادر مشخص شده در تصویر زیر، نام کاربری (۱) و رمز‌ عبور (۲) خود را وارد کنید و بعد از آن دکمه Log in را بزنید تا بتوانید وارد حساب کاربری خود شوید.

در قسمت بعدی پیامی مبنی بر ارتقای طرح نرم‌افزار برای شما نمایش داده می‌شود که به آن نیازی نداریم و کافیست در این قسمت گزینهٔ Later را انتخاب کنید.

پس از آن پیام راهنما و معرفی قسمت‌های مختلف نرم‌افزار به شما نمایش داده می‌شود که بایستی گزینهٔ مشخص شده را انتخاب کنید تا میز کار به شما نمایش داده شود.

تغییر زبان اپلیکیشن از انگلیسی به فارسی

برای تغییر زبان می‌توانید سه نقطهٔ پایین سمت راست را انتخاب و از پایین صفحه App settings را انتخاب کنید.

سپس به بخش General وارد شده و در بخش Language، زبان فارسی را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب زبان فارسی قسمتی به شما نمایش داده می‌شود که بایستی گزینه‌ی (change to فارسی) را انتخاب کنید تا زبان فارسی برای شما تنظیم شود.

ورود به درس و استفاده از محتوای درسی آنلاین

پس از تنظیم زبان می‌توانید مجدداً به فضای نرم‌افزار برگردید و از گزینه‌ی درس‌های من (مطابق تصویر) در پایین برنامه، لیست کلاس‌های خود را مشاهده کنید.

۰ نظر

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *