دربارۀ ما

دربارۀ مجموعۀ بین‌المللی آموزشی ملل

مجموعۀ بین‌المللی فرهنگی آموزشی ملل

مجموعه مدارس یادگیرنده ملل با اندیشۀ ایجاد بستر علمی – پژوهشی و فراهم‌سازی زمینۀ شکوفایی استعداد همه جانبۀ دانش‌آموزان (Hand.Heart.Head) و توجه به زیرساخت‌های رفتاری و انگیزشی مناسب، با هدف استانداردسازی فرآیندهای آموزشی تربیتی و اداری، فعالیت خود را در سال ۱۳۸۳/۲۰۰۴ به عنوان بنیانگذار سیستم آموزشی بدون کیف در اصفهان، به صورت تخصصی آغاز نموده و اکنون افتخار دارد در آستانۀ هجدهمین سال فعالیت حرفه‌ای خود با مهندسی مجدد و به روز‌رسانی کلیۀ امکانات، با شعبه‌های ذیل و با کادری مجرب و دوره دیده در خدمت نونهالان این مرز و بوم باشد.

مدير مسئول مجموعۀ آموزشي ملل سركار خانم كلباسي با سال‌ها تجربه كاری در زمينۀ آموزش زبان فرانسه در اين راه پيشگام بوده و به پاس زحمات ٢٠ ساله ايشان در زمينۀ آموزش و پرورش، در سال ٢٠١٧ موفق به دريافت مدال شوالیه پالم آكادميک از دولت فرانسه شدند.

پیام مؤسس

فریناز کلباسی

به نام آموزگار هستی

پس از چند سال تدريس در دانشگاه و ارتباط نزديک با دانشجويان، به اين مهم اعتقاد قوی‌تر پيدا كردم كه مدارس ابتدايي اولين و مهم‌ترين مراكز آموزشی جامعه می‌باشند كه اساس موفقیت اجتماعی ما و آیندۀ کشورمان در آن بنا گذاشته می‌شود. موفقيت، روند مداوم تلاش برای ترقی كردن است. ما در عصر اطلاعات و ارتباطات زندگی می‌كنيم كه هر روز مفاهيم و عقايد جديد چهرۀ دنيا را دگرگون می‌سازد و ما از كودكی می‌توانيم با دستيابی به گونه‌های خاصی از دانش و آگاهی، زندگي خود و هم چهرۀ دنيا را تغيير دهيم.

در دنيایی كه ارتباطات آنچنان پيشرفت كرده و اهميت دارد، افراد موفق فقط كسانی هستند كه بتوانند انديشه و دانسته و احساسات خود را بهتر و موثرتر ارائه كنند و برای برقراری اين ارتباط موثر، كسب مهارت‌ها و استفاده به موقع از اطلاعات در دنيای امروز، دانستن زبان ديگر ملل جهت آشنايی با فرهنگ‌های مختلف و معرفی فرهنگ ايران اسلامی در مجامع بين المللی، امری است اجتناب ناپذير.

البته فقط داشتن اطلاعات كافی نيست. عمل كردن به آن ضامن هر موفقيت بزرگ است و نتايج و اثرات را بوجود می‌آورد. “موفقيت، توانايی عمل كردن است”

بهترين زمان يادگيری از سنین پیش از دبستان می‌باشد. با پيشرفت سريع تكنولوژی، برآنيم كه با استفاده از کليۀ وسایل و ابزار در فرآیند صحيح ياددهی و يادگيری، محیطی مناسب جهت شكوفايی خلاقيت‌های فرزندانمان فراهم آوريم. چرا كه وقت، تنها چيزی است كه هرگز به اندازۀ كافی وجود ندارد. اين اولين گام، به همت آنان كه برای رسيدن به اين باور ياريم دادند برداشته شد و آغازی است بر راهی بس طولاني و پر مسئوليت.

اميد است با ياری خداوند و همه آنان كه با ما هم عقيده‌اند بتوانيم به سر منزل مقصود كه آينده‌ای بهتر براي ميهنمان است برسيم.

هيچ صيادی در جوی حقيری كه به گودالی می‌ريزد، مرواريد صيد نخواهد كرد.

ملل و اصول آموزشی

هدف مجموعه بر سه اصل خودشناسی و خودباوری، تفکر و اندیشه، استنتاج و درک استوار است. آنچه در نهایت با یاددهی روش‌های یادگیری و توانمند کردن دانش‌آموزان در حل مساله، آنان را در زندگی و تحصیل خودکفا و خودباور می‌نماید. ملل با گذر از مشکلات موجود در سطح مدارس کشور و با سرمایه‌گذاری درازمدت در حوزۀ سخت‌افزاری – نرم‌افزاری و فکر‌افزاری به انضمام کسب مجوزهای بین‌المللی. می‌کوشد تا الگوی مناسبی از یک مدرسه در هزارۀ سوم را نشان داده و بهترین خدمات را به مخاطبین خود ارائه نماید.

ملل و کارآفرینی

این مجموعه با اندیشۀ ساخت بستر علمی – پژوهشی و فراهم‌سازی زمینۀ شکوفایی مربیان، با هدف استاندارد‌سازی فرآیند آموزشی و تدریس درهم تنیده و تفکر خلاق، همچنین ایجاد فرصت کاوشگری، تحقیق و آزمایش با اهداف اخلاقی، عقلانی، اجتماعی، عاطفی و علمی، اقدام به برگزاری دورۀ تربیت مربی با حضور اساتید مجرب نموده است که امکان اشتغال مربیان، در صورت گذراندن موفق این دوره در این مجموعۀ آموزشی فراهم می‌باشد. در همین راستا در حال حاضر ۱۰۰ نفر در این مجموعۀ بین‌المللی مشغول به کار می‌باشند که تعدادی از آن‌ها فارغ التحصیلان ملل هستند.

ملل و کارآفرینی

این مجموعه با اندیشۀ ساخت بستر علمی – پژوهشی و فراهم‌سازی زمینۀ شکوفایی مربیان، با هدف استاندارد‌سازی فرآیند آموزشی و تدریس درهم تنیده و تفکر خلاق، همچنین ایجاد فرصت کاوشگری، تحقیق و آزمایش با اهداف اخلاقی، عقلانی، اجتماعی، عاطفی و علمی، اقدام به برگزاری دورۀ تربیت مربی با حضور اساتید مجرب نموده است که امکان اشتغال مربیان، در صورت گذراندن موفق این دوره در این مجموعۀ آموزشی فراهم می‌باشد. در همین راستا در حال حاضر ۱۰۰ نفر در این مجموعۀ بین‌المللی مشغول به کار می‌باشند که تعدادی از آن‌ها فارغ التحصیلان ملل هستند.

دپارتمان زبان فرانسه در سال ١٣٨٣ و با تاسیس مجموعۀ دبستان‌های دوزبانۀ ملل آغاز به کار کرد و به منظور ارائۀ بهتر خدمات آموزشي از سال ٢٠١٨ مجموعۀ ملل موفق به دريافت ليبل كيفيت آموزش زبان فرانسه از France éducation شد. این دپارتمان با ارائۀ دوره‌های با نظارت مستقيم آموزش زبان فرانسه CNED اين مسير را به جلو پيمود.

دپارتمان زبان فرانسۀ ملل با بهره‌گیری از کادری مجرب، اساتید متخصص (دوره ديده در كشورهای فرانسه و سویيس)، فضای آموزشی مجهز، متدهای آموزشی به‌روز و بر مبنای کادر آموزش اروپایی (CECR) و (AEFE) در حال فعالیت است. تجربۀ آموزش در مجموعۀ آموزشی ملل همراه با كتب داستانی، تورهای بازديد آثار باستانی، كارگاه‌های مكالمه، كارگاه‌های رمان‌خواني، ترجمۀ ترانه‌های فرانسوی و آشپزی می‌باشد که به جرات می‌توان از آن به عنوان جدیدترین، قوی‌ترین و جذاب‌ترین روش‌های آموزش ياد كرد.

مجموعۀ آموزشی ملل، آموزش زبان فرانسه را بر بستر فرهنگ و واقعیت‌های روز کشور فرانسه و جوامع فرانسوی زبان، با دامنۀ واژگان وسیع و آموزش گرامر به صورت تدریجی و استنتاجی، ارائه می‌كند.

دپارتمان زبان‌های خارجی زبان انگلیسی دبستان ملل با بهره‌گیری از مدرسان کار‌آزموده و توانمند با اتکا بر جدیدترین متد آموزش زبان که مبتنی بر زبان‌آموز مدار، مکالمه محوری و نتیجه‌گرایی است که تحت نظارت سیستم کیفیت پنج مرحله‌ای جهانی، و نمایندگی کالج International House London(IH) اقدام به فعالیت نموده است. دبستان ملل با بهره‌گیری از پژوهش‌های گسترده و فراگیر کارشناسان مجرب خویش، کتاب Big English را جهت آموزش کودکان سنین 7 تا 13 سال برگزیده است. دانش‌آموزان با تمام کردن کل دوره‌ها به سطحی از دانش زبان در حد سطح B1 در جدول جهانی CEF می رسند.
مدیر آموزش و مدرسان این بخش با توجه به دارا بودن مدارک دانشگاهی بین الملل در رشته زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس با نمرات عالی و سال‌ها تدریس در این زمینه، علاوه بر تجربۀ آموزش‌های سازمانی، توانایی ایجاد انگیزه در متقاضیان، سطح زبان آنها را نیز به طرز چشمگیری ارتقا می‌دهند.

انسان امروز در دنیای تکنولوژی زندگی می‌کند، از این رو اهمیت یادگیری دانش کامپیوتری توسط کودکان از آنجا آغاز می‌شود که هیچ راهی غیر از این برای استفاده از کامپیوتر وجود ندارد. شاید تلویزیون را با زدن دکمه‌های تصادفی بتوان یاد گرفت، اما کامپیوتر این چنین نیست. از دوران ابتدایی تا دانشگاه از آنها خواسته می‌شود برای انجام تکالیف‌شان و به عنوان یک ابزار یادگیری از کامپیوتر استفاده کنند.

مهارت‌های متنوعی هست که کودکان هنگام یادگیری کار با کامپیوتر با آن رو به رو می‌شوند. این عناوین شامل فهم سیستم عامل ؛ دانلود و آپلود؛ ذخیره‌سازی و باز کردن پرونده‌ها و سازمان‌دهی پرونده‌ها و پوشه‌هاست. در این دنیای تکنولوژی، کودکان باید در یک سطحی کار با برنامه‌های کامپیوتر؛ وب‌سایت‌ها و ارتباطات آنلاین را یاد بگیرند. چرا که آموزش کامپیوتر بخش جدایی‌ناپذیر زندگی امروزی انسان‌ها شده است. کودکان ما دو راه بیشتر پیش روی خود ندارند: یا کامپیوتر را یاد بگیرند یا در جهانی که لبریز از تکنولوژی است گم شوند. با توجه به اهمیت فناوری اطلاعات، مجموعۀ ملل از مقطع پیش‌دبستان شروع به آموزش مهارت کار با کامپیوتر را با استفاده از روش‌های جدید آموزشی به دانش‌آموزان خود می‌کند. در مجموعۀ ملل مقاطع پیش دبستان و اول با استفاده از شعر و نقاشی و کاراکتر‌سازی با مفاهیم پایه  و نرم‌افزار paint آشنا می‌شوند و در مقاطع بالاتر آموزش کار با مجموعه نرم‌افزارهای Office مانند Word,Excel را خواهند داشت. همچنین از مقطع پنجم و ششم با مفاهیم ابتدایی گرافیک و نرم‌افزار فتوشاپ آشنا می‌گردند.