درخواست پیش‌ثبت‌نام سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳

کودکستان (پیش‌دبستانی) و دبستان بین‌المللی دخترانه و پسرانهٔ ملل

مجموعۀ آموزشی ملل با تکیه بر اصول آموزش و پرورش نوین، با بهره‌مندی از تجارب مجرب‌ترین اساتید و متدهای آموزشی در محیطی آرام و بانشاط، مفتخر است برای بیستمین سال متوالی، راه فرزندان میهنمان را برای حضور در جامعه‌ی بین‌الملل هموار نماید.

ویژگی‌های برجستهٔ مجموعه مدارس ملل:

 • محیطی به مساحت ۴٠٠٠ متر مربع
 • آموزش زبان‌های خارجی (فرانسه و انگلیسی)
 • آموزش مهارت‌های کامپیوتری و علوم IT و اصول برنامه‌نویسی
 • آموزش‌های مهارت محور، کاربردی و خلاق بر پایه تفکر و قدرت حل مسئله
 • تمرکز بر پرورش مهارت‌های فردی دانش‌آموزان
 • بهره‌گیری از تجهیزات به‌روز رایانه‌ای جهت برگزاری کلاس‌های هوشمند
 • مشارکت دانش‌آموزان در تدریس و پرورش اعتماد به نفس آنان
 • حضور مشاور تحصیلی و خانوادگی مجرب در کل طول سال تحصیلی در کنار دانش‌آموزان
 • مجهز به سالن همایش و برگزاری مراسم‌های مختلف در طول سال تحصیلی در محیط مدرسه
 • آموزش آداب غذا خوردن و اصلاح ذائقه‌ی غذایی فرزندان از طریق برنامهٔ صرف ناهار در مدرسه
 • نور و تهویه مناسب و استاندارد (اسپلیتر) در کلاس‌ها
 • آمادگی کامل برگزاری کلاس‌ها در مواقع لزوم (مثل آلودگی هوا و…) به صورت آنلاین و از راه دور
مجموعهٔ آموزشی ملل چه مقاطع تحصیلی را پوشش می‌دهد؟

ما در مجموعهٔ بین‌المللی آموزشی ملل پذیرای فرزندانمان در مقاطع کودکستان ۱ (۴ سال تمام)، کودکستان ۲ (۵ سال تمام) و دبستان دخترانه و پسرانه از اول تا ششم (۶ سال تمام تا ۱۱ سال تمام) هستیم.

مراحل ثبت‌نام در مجموعه مدارس ملل چیست؟

متقاضیان گرامی جهت پیوستن به مجموعهٔ بزرگ ملل بایستی ابتدا فرم پیش‌ثبت‌نام ما را تکمیل کرده و منتظر تماس واحد ثبت‌نام بمانند.

واحد ثبت‌نام پس از بررسی فرم‌های تکمیل شده، تک‌تک با خانواده‌های محترم تماس گرفته و پس از مصاحبه‌ٔ اولیهٔ تلفنی، جلسه‌ای حضوری برای آن‌ها ترتیب می‌دهند تا با تیم تخصصی ثبت‌نام متشکل از کارشناسان آموزشی، تربیتی و مشاور تحصیلی و رفتاری، بررسی‌های اولیه انجام گردد.

پس از انجام مصاحبهٔ حضوری، کارشناسان پس از چند روز بررسی‌های دقیق‌تر خود را انجام داده و نتیجهٔ مصاحبه را به صورت پیامک برای متقاضیان ارسال خواهند کرد.

در صورت پذیرش اولیه، متقاضیان با مهلت محدود می‌توانند نسبت به تکمیل مدارک و پرداخت شهریه جهت ثبت‌نام قطعی خود اقدام کنند.

ساعات کاری مجموعه مدارس ملل به چه صورت است؟

واحد کودکستان:

 • از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۱:۴۵ کلاس‌های بخش اول
 • از ساعت ۱۱:۴۵ تا ۱۲:۱۵ ناهار گروه اول
 • از ساعت ۱۲:۱۵ تا ۱۲:۴۵ ناهار گروه دوم
 • از ساعت ۱۲:۴۵ تا ۱۴:۰۰ کلاس‌های بخش دوم

واحد دبستان:

 • از ۰۸:۰۰ تا ۱۳:۰۰ کلاس‌های بخش فارسی
 • از ساعت ۱۳:۰۰ تا ۱۳:۴۵ ناهار و استراحت
 • از ساعت ۱۳:۴۵ تا ۱۴:۳۰ زنگ اول کلاس‌های بعدازظهر (انگلیسی، فرانسه، کامپیوتر)
 • از ساعت ۱۴:۴۵ تا ۱۵:۴۵ زنگ دوم کلاس‌های بعدازظهر (انگلیسی، فرانسه، کامپیوتر)

شهریهٔ ثبت‌نام در مدارس چقدر است؟

در نظر داشته باشید طبق قانون مدارس غیرانتفاعی، تا اعلام رسمی شهریه از طرف ادارهٔ آموزش و پرورش و همینطور تشکیل انجمن اولیا و مربیان سال آینده، مدارس اختیار اعلام شهریه‌ٔ قطعی و خدمات فوق برنامه را ندارند. همچنین با توجه به خدمات ویژه‌ٔ این مدرسه، شهریه‌ٔ مدرسه بر اساس مبلغ اعلامی از طرف آموزش و پرورش و هزینهٔ سایر خدمات با بررسی و تصویب انجمن اولیا و مربیان و تأیید ادارهٔ آموزش و پرورش صورت می‌گیرد.

چه زبان‌های خارجی به کودکان آموزش داده می‌شود؟

با توجه به اهمیت زبان فرانسه در بسیاری از کشورهای جهان در قاره‌های مختلف، ما از مقطع کودکستان (پیش‌دبستانی) ۱ تا پایه‌ٔ ششم، زبان فرانسه و از پایهٔ دوم، زبان انگلیسی را در بخش فوق برنامه به کودکان آموزش می‌دهیم تا از سطوح اولیهٔ آشنایی با اصول زبان آغاز کرده و پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند با تسلط بالا متون را روان‌خوانی کنند، صحبت‌ها را درک و پاسخ آن‌ها را با لهجه‌ٔ مناسب به مخاطب انتقال دهند.

این آموزش‌ها تا مقطع دیپلم و حتی بعد از آن برای بزرگسالان، در آموزشگاه زبان ملل ادامه پیدا خواهد کرد.

آدرس واحدهای آموزشی ملل (کودکستان، دبستان) کجاست؟

پیش‌دبستانی: اصفهان، خیابان شیخ صدوق جنوبی، کوچهٔ ۹

دبستان پسرانه: اصفهان، خ مصلی، بعد از هایپرمی نرسیده به چهارراه دهش، روبروی کوچهٔ ۱۵، پلاک ۷۴

دبستان دخترانه: اصفهان، خ هزار جریب، انتهای خ کارگر، تقاطع چهارم مسیر سمت راست مجموعهٔ پرواز

تلفن تماس:

۰۳۱-۳۸۲۴

به طور کلی فعالیت‌های فوق برنامه شامل چه مواردی می‌شود؟

در مجموعه مدارس ملل، بر اساس تعاریف سازمان جهانی یونسکو از «سواد» در جامعهٔ فعلی، فعالیت‌های فوق برنامهٔ بعدازظهر کودکان شامل آموزش تخصصی زبان فرانسه، زبان انگلیسی و همچنین علوم و مهارت‌های کامپیوتر با رویکرد آشنایی با اصول و مبانی برنامه‌نویسی جهت آماده‌سازی کودکان برای حضور در دنیای بین‌الملل آینده می‌باشد.

فعالیت‌های متفاوت و ویژه در ملل شامل چه مواردی می‌شود؟

فعالیت‌های مجموعه مدارس ملل با توجه به زمان‌های مختلف و شرایط اجتماعی و رفتاری مختلف کودکان، متفاوت خواهد بود و همیشه نیازسنجی قبل از برگزاری هرنوع مراسمی در رأس کار بخش آموزش قرار دارد اما به طور کلی اگر بخواهیم در چند خط به امور در جریان اشاره کنیم، ما علاوه بر آموزش زبان‌های فرانسه، انگلیسی و مهارت‌های کامپیوتری، کلاس‌های مهارت‌های زندگی را برای کودکان برگزار می‌کنیم تا به آنها کمک کند از همین سن به طور مؤثری با چالش‌های زندگی خود مواجه شده و بتوانند آن‌ها را حل کنند.

 مجموعه آموزشی ملل با توجه به اینکه عضو رسمی مدارس محیط زییستی (ECO-School) است، فعالیت‌های مؤثر بسیاری در جهت حفظ محیط زیست و آموزش این فرآیند به کودکان اجرا می‌کند.

در اجرای آموزش‌ها در ملل، Gamification یا آموزش از طریق بازی، یک اصل مهم جهت تثبیت یادگیری و اثربخشی بیشتر آن می‌باشد که در کلاس‌های مختلف آموزشی از آن استفاده می‌شود و اساتید ما به صورت مداوم در جلسات متعدد دوره‌ای، این مهارت‌ها را طبق آخرین اصول بین‌المللی آموزش می‌بینند تا در کلاس‌های خود به کار ببندند. در این میان آموزش‌ها بر خلاف روش سنتی قدیم که معلم تماماً محتوا را تدریس می‌کند، به صورت کودک‌محور و فراگیرمحور ارائه می‌شود تا نقش کودکان در هدایت کلاس، انجام امور مدرسه، آموزش به هم‌کلاسی‌های خود و… به طور مؤثر پررنگ شده و مسئولیت‌پذیری و اعتماد به نفس در شخصیت آن‌ها نهفته شود.

در بخش تربیت‌بدنی علاوه بر استفاده از باشگاه‌های ورزشی مجهز، معاینات اسکلتال زیر نظر دکترای فیزیولوژی انجام می‌شود.

مدارس ملل با همکاری مشاور و روان‌شناس تربیتی، تحصیلی، خانوادگی تمام وقت در مدرسه برای اولیا و دانش‌آموز، بستری امن جهت رفع اختلالات مختلف رفتاری و تربیتی و تحصیلی را فراهم کرده است تا در هرلحظه خانواده بتوانند از تجربیات و تخصص روان‌شناس مجموعه استفاده کنند.

همچنین با توجه به شیوع مشکل عدم تمرکز کودکان با توجه به نوع تغذیه و تکنولوژی‌های جدید در جامعه‌ٔ فعلی، کلاس‌های مختلف بسیاری از جمله Mindfulness، مدیتیشن ، بادی‌اسکن، یوگا و… جهت افزایش تمرکز فرزندان در مجموعه مدارس ملل برگزار می‌شود.

کیف در مدرسه به چه معناست؟

مجموعه آموزشی ملل در سال ۱۳۸۲ بنیان‌گذار مدرسه‌ٔ بدون کیف در اصفهان بوده است اما پس از این موضوع، گاهاً تعاریف متفاوتی در جامعه مطرح می‌شد. از جمله اینکه در مدارس بدون کیف، تمام تکالیف در مدرسه انجام می‌شود و کودکان هیچگونه تمرین و تکراری در منزل نخواهند داشت.

از آنجایی که سیستم آموزشی ملل توجه به تفاوت‌های فردی و انواع سبک‌های یادگیری دارد، نگرش ما به تکلیف، نگاهی متفاوت است و به عنوان یک فعالیت ترمیمی، مکمل یادگیری و برای تثبیت آن می‌باشد و در صورت نیاز و بر اساس روان‌شناسی فردی فراگیر، نوع و میزان تکلیف تعیین می‌گردد.

در صورت یادگیری به صورت کامل و به میزان اثربخش در دانش‌آموز، فرد تکلیفی برای منزل ندارد ولی چنانچه فراگیری نیاز به یک فعالیت ترمیمی در هر کدام از دروس (فارسی یا ریاضی) داشته باشد یک فعالیت ترمیمی برای منزل به ایشان داده خواهد شد. نوع تکلیف مختصر و مفید و به عنوان یک فعالیت جهت یادگیری پایدار می‌باشد.

برنامهٔ ناهار بچه‌ها به چه صورت برگزار می‌گردد؟

با توجه به تغییرات منفی عادات غذایی فرزندان نسل جدید و الزام به وجود محیطی جهت تطابق سلایق با استانداردهای سلامت جامعه، ما طبق روال ۲۰ سالهٔ خود، برنامهٔ صرف ناهار را با رویکرد آموزشی بین ساعات دروس رسمی و ساعات جلسات فوق برنامه در مدرسه برگزار می‌کنیم تا دانش‌آموزان در کنار دوستان خود در محیطی سالم بتوانند با انواع غذاها چه بومی و چه مدرن، آشنا شده، پذیرای انواع غذاها و ذائقه‌ها باشند و آداب صحیح غذا خوردن و سپاسگزاری را در کنار یکدیگر یاد گرفته و تمرین کنند.

در نظر داشته باشید نظارت دوره‌ای بر کیفیت مواد غذایی از نظر سلامت مواد اولیه، از طریق آزمایشگاه‌های معتبر، بر عهدهٔ مجموعهٔ آموزشی ملل است اما نوع غذا، برنامهٔ هفتگی، انتخاب رستوران، تعیین مبالغ و سایر موارد مرتبط با آن توسط انجمن محترم اولیا و مربیان مصوب می‌گردد؛ همانطور که در سال ۱۴۰۳-۱۴۰۲ طبق نظر انجمن اولیا و مربیان، قرارداد تهیهٔ غذا با مجموعه غذایی وزرا منعقد شد.

فرم درخواست پیش‌ثبت‌نام مدرسه هوشمند ملل

ولی محترم، ضمن تشکر و قدردانی از انتخاب مجموعه‌ی آموزشی ملل، لطفاً جهت پیش‌ثبت‌نام فرزند خود، مشخصات درخواستی فرم زیر را با دقت تکمیل کنید. همکاران بخش آموزش پس از بررسی مشخصات شما، جهت تکمیل مراحل ثبت‌نام با شما تماس خواهند گرفت.

در نظر داشته باشید وارد کردن موارد ستاره‌دار (*) الزامی می‌باشد. همچنین به یاد داشته باشید پر کردن این فرم به منزلهٔ ثبت‌نام نهایی نیست و صرفاً درخواست اولیهٔ شما می‌باشد. وضعیت نهایی ثبت‌نام، بعد از جلسهٔ مصاحبهٔ حضوری به شما اطلاع‌رسانی می‌شود. ضمناً در دبستان‌های ملل، ثبت‌نام میان‌پایه (دوم تا ششم) امکان‌پذیر نیست (به جز شرایط خاص) و فقط از کودکستان و پایهٔ اول دبستان، ورود و ثبت‌نام امکان‌پذیر می‌باشد.

721

خانوادهٔ عزیز، تا این لحظه تمایل به پیوستن به مجموعهٔ ملل دارند…

شما نیز ملحق شوید ❤️